ZO Liniewo

Adres: ul. Szkolna 2, 83-420 Liniewo, woj. pomorskie
Telefon/Fax: (0-58) 687-80-35

Pierwsza pomoc-spotkanie z ratownikami medycznymi

2019-04-05 21:16:02
Zdjęcie

Dnia 2 kwietnia gościliśmy w naszej szkole ratowników medycznych z Kościerzyny- pana Arkadiusza Brzeskiego, Daniela Zabrockiego, którzy przeprowadzili warsztaty dla uczniów klas 1-3 z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jak należy zachować się z osobą nieprzytomną zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Uczyły się jak sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej, co zrobić w przypadku oparzeń, skaleczeń, czy zasłabnięć. Jednym z najciekawszych, a zarazem bardzo ważnym punktem spotkania  były praktyczne ćwiczenia na fantomie. Początkowo dzieci przyglądały się czynnościom wykonywanym przez ratowników, a następnie podczas zajęć praktycznych ćwiczyły układanie poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej oraz przeprowadzały resuscytację na fantomie. Spotkanie było świetną okazją do tego, żeby wszystkie dzieci utrwaliły również znajomość numerów alarmowych niezbędnych podczas wzywania pomocy. Były to niezwykle ważne i ciekawe zajęcia, gdyż uwrażliwiły dzieci na potrzebę reagowania w sytuacjach zagrożenia życia i dostarczyły wiedzy, która w przyszłości być może przyczyni się do uratowania komuś życia.

Serdecznie dziękujemy panu Arkadiuszowi Brzeskiemu i Danielowi Zabrockiemu za profesjonalne szkolenie w zakresie pierwszej pomocy. (ib) <Galeria zdjęć>

 

Copyright © by Zespół Oświatowy w Liniewie. Code by Paweł "Agares" Łuczkiewicz, Graphics by Patryk "Viper" Weier