Segregujemy śmieci

2019-05-22 11:15:38

Dzisiaj, 21 maja gościliśmy w naszej szkole pracownika firmy SUEZ Północ Sp.z.o.o. z Gdańska, Panią Justynę Szczepankiewicz oraz pracownika Urzędu Gminy w Liniewie Pana Krystiana Breskiego, Kierownika Referatu Gospodarki Komunalnej i Rozwoju. Spotkanie rozpoczął dyrektor szkoły Pan Zbigniew Werczyński, który przywitał naszych gości oraz przedstawił tematykę spotkania. Warsztaty, które poprowadziła Pani Szczepankiwicz, przygotowane zostały dla uczniów klas 2-3 i dotyczyły ważnej tematyki, jaką jest segregacja śmieci. Dzieci miały okazję przypomnieć sobie wiadomości na temat segregacji śmieci w naszych domach oraz jak prawidłowo je segregować, wrzucając je do odpowiednich kolorowych pojemników. Wspomniano też, co to jest recykling i dlaczego jest on taki ważny. W dalszej części spotkania dzieci otrzymały karty pracy do samodzielnego wykonania, na których musiały wykazać się wiedzą dotyczącą segregowania śmieci oraz rozwiązywały wspólnie krzyżówkę. Spotkanie to było nie tylko przypomnieniem ważnych wiadomości dla dzieci, ale również wspaniałą zabawą.

Na zakończenie Pan Krystian Breski przypomniał dzieciom o konkursie plastycznym „Jak widzą dzieci segregację śmieci” powiązanym tematycznie z dzisiejszym spotkaniem, którego organizatorem jest firma SUEZ Północ oraz zachęcał wszystkie dzieci do udziału w konkursie. (mf) <Galeria zdjęć>