ZO Liniewo

Adres: ul. Szkolna 2, 83-420 Liniewo, woj. pomorskie
Telefon/Fax: (0-58) 687-80-35

Kodowanie z Mikro:bitem

2019-05-26 15:22:58
Zdjęcie

W ostatni czwartek 23 maja, uczniowie z klasy piątych, odwiedzili campus Politechniki Gdańskiej by wziąć udział w Bałtyckim Festiwalu Nauki, organizowanym od wielu lat na większości trójmiejskich uczelni wyższych.

W ramach tej wizyty, uczniowie podzieleni na grupy, uczestniczyli w warsztatach pn. Kodowanie z Mikro:bitem, gdzie w formie zabawy zapoznali się z Mikro:bitem i sposobami jego programowania.

Ponadto mogli uczestniczyć w szeregu pokazach popularno-naukowych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy chemiczne, podczas których uczniowie mogli dowiedzieć się w jaki sposób otrzymuje się piankę poliuretanową, obejrzeć pokazy pirotechniczne itp.

Na dziedzińcach w gmachu głównym Politechniki (Heweliusza i Fahrenheita) czynnie wzięli udział w szeregu pokazach z dziedziny fizyki, matematyki, automatyki, budownictwa. Dla większości poznawanie tajemnicy Wstęgi Mobiusa graniczyła z magią. Część z uczniów spróbowała swoich sił w kierowaniu maszynami budowlanymi. Jak widać na zdjęciach wszystkie próby okazały się udane. Warto zauważyć, że studenci prezentujący poszczególne eksperymenty, byli bardzo życzliwi i cierpliwi w stosunku do wszystkich gości odwiedzających w tym dniu uczelnię, udzielając wyczerpujących odpowiedzi na stawiane pytania. (zw) <Galeria zdjęć>

 

Copyright © by Zespół Oświatowy w Liniewie. Code by Paweł "Agares" Łuczkiewicz, Graphics by Patryk "Viper" Weier