ZO Liniewo

Adres: ul. Szkolna 2, 83-420 Liniewo, woj. pomorskie
Telefon/Fax: (0-58) 687-80-35

Wycieczka do Zakopanego

2019-05-30 10:02:18
Zdjęcie

W dniach 19 - 24 maja 2019 roku uczniowie klas: VIII A, VIII B i VII B uczestniczyli w wycieczce do Zakopanego. Czterdziestu uczniów pod opieką nauczycieli zamieszkało w stolicy Tatr, skąd wyruszali na szlaki swych wędrówek.

Program wycieczki obejmował między innymi zwiedzenie Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. To wyjątkowe miejsce wywarło ogromne wrażenie na wszystkich. Zgromadzone w muzeum dowody hitlerowskich zbrodni są świadectwem tego, do czego zdolny jest człowiek ulegający zbrodniczej - totalitarnej ideologii. Wszyscy z uwagą i w ogromnym skupieniu słuchali wstrząsających relacji przewodników.

Poza tym ciekawym doświadczeniem był spacer po Krakowie. Wawel, Planty, Pałac Biskupi przy ul Franciszkańskiej 3, w którym podczas swych pielgrzymek zatrzymywał się Papież – Polak św. Jan Paweł II, Barbakan, Sukiennice czy Bazylika Mariacka to obiekty rozpoznawalne przez każdego Polaka. Dzięki wizycie w naszej dawnej stolicy uczniowie mieli okazję je poznać i podziwiać.

Wiele wrażeń towarzyszyło młodym turystom podczas wędrówek po Tatrach i Zakopanem. Najtrudniejsza była wyprawa nad Morskie Oko, ale trud związany z  kilkunastokilometrowym spacerem został nagrodzony niesamowitymi widokami górskiego stawu oraz ośnieżonych szczytów Tatr. Sporo radości sprawiły wszystkim przejażdżki wyciągiem krzesełkowym z Polany Szymoszkowej na Gubałówkę oraz na Wielkiej Krokwi.

Był to jednak tylko przedsmak tego, co czekało wszystkich w czwartek. Najbardziej wyczekiwany dzień wizyty w Parku Rozrywki „Energylandia”, mimo niesprzyjającej aury, okazał się wspaniałym zwieńczeniem wycieczki. Każdy mógł znaleźć atrakcję na miarę swoich oczekiwań i odwagi. Byli tacy, którzy z największej atrakcji Energylandii – Hyperiona – korzystali po kilka razy.

Pełni pozytywnych emocji, a co najważniejsze cali i zdrowi, wszyscy wrócili do Liniewa w piątek w godzinach porannych.(wf) <Galeria zdjęć>

 

Copyright © by Zespół Oświatowy w Liniewie. Code by Paweł "Agares" Łuczkiewicz, Graphics by Patryk "Viper" Weier