Występ tancerzy z naszej szkoły

2019-06-06 22:16:57
Zdjęcie

1-2 czerwca odbył się finał Recytatorskiego Konkursu Literatury Kaszubskiej „Rodnô Mòwa”.  Z  naszej gminy nikt w tym roku nie dostał się do tego etapu, natomiast zespół taneczny z ZO w Liniewie uświetniał swoim programem galę finałową. Program składał się z siedmiu tańców kaszubskich naśladujących zarówno  pracę jak i emocje: zaloty oraz kłótnie. Na koniec uczniowie zatańczyli rodny kaszubski  „Kòséder” a męski , wyczynowy taniec „dzėk” został wykonany przez naszych  ”bówków” z klasy IV.

Absolwentka naszej szkoły Monika Jurczak reprezentowała powiat kościerski w kategorii klas ponadpodstawowych i otrzymała w finale II miejsce.

Gratulujemy Monice tak wysokiego osiągnięcia.(ic) <Galeria zdjęć>