ZO Liniewo

Adres: ul. Szkolna 2, 83-420 Liniewo, woj. pomorskie
Telefon/Fax: (0-58) 687-80-35

O zdrowy odżywianiu... prawie wszystko

2019-11-12 11:39:33
Zdjęcie

W dniu 7 listopada st. asystent  Gabriela Tusk z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej  w Kościerzynie przeprowadziła warsztaty dla uczniów z naszej szkoły. Klasy pierwsze uczestniczyły w warsztatach „Zdrowe odżywianie”. Uczniowie dowiedzieli się o zasadach prawidłowego odżywiania i budowania dobrych nawyków żywieniowych.   Zwrócono uwagę  na nowa piramidę żywieniową skierowaną głownie do dzieci w wieku szkolnym. Pierwszoklasiści dowiedzieli się, że oprócz  prawidłowego odżywiania, ważne jest dbanie o prawidłową ilość snu, mycie zębów, ograniczenie oglądania telewizji, korzystania z komputera i innych urządzeń elektronicznych oraz systematyczne pomiary wysokości i masy ciała. Pod koniec warsztatów każdy z uczniów uczestniczył w tworzeniu „Piramidy  zdrowego żywienia i stylu życia”, poprzez przyklejanie obrazków. Uczniowie otrzymali broszurę dla rodziców pt. „Co każdy rodzic powinien wiedzieć o żywieniu i aktywności fizycznej”.   

W klasach IV-V odbyły się warsztaty pt.” Dbamy o higienę osobistą”. Podczas spotkania zostały poruszone tematy związane z higieną osobistą i higieną otoczenia, o której tak rzadko się mówi, a która jest bardzo ważna w życiu człowieka. Uczniowie  dowiedzieli się nie tylko o  obowiązku dbania o włosy, skórę, zęby  ale także czysty i schludny strój.  Ma to wpływ nie tylko na zdrowie, ale również na dobre samopoczucie człowieka i osób z nim obcujących.  Nasi uczniowie mogli się wykazać znajomością wiadomości podczas rozwiązywania zagadek, a także poznać czy są osobami dbającymi o siebie, poprzez wypełnienie anonimowej ankiety.

Pani Gabrieli Tusk bardzo dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i przeprowadzenie warsztatów, które wzbogaciły wiedzę i podniosły świadomość na temat zdrowego stylu życia. (dm) <Galeria zdjęć>

 

Copyright © by Zespół Oświatowy w Liniewie. Code by Paweł "Agares" Łuczkiewicz, Graphics by Patryk "Viper" Weier