Lekcja przyrody w klasach 1-3

2019-11-14 09:54:52

Dnia 8 listopada uczniów klas I-III odwiedził niezwykły gość –pracownik Nadleśnictwa Kościerzyna pan Dariusz Dzienisz. Pan leśniczy opowiedział o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podkreślił, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nich mieszkających. Wyjaśnił jak prawidłowo dokarmiać zwierzęta. Zwrócił uwagę na to, że w czasie srogiej zimy dokarmianie jest konieczne, a jeśli zacznie się dokarmiać zwierzęta, nie można tego zaniechać. Podczas spotkania dzieci miały również okazję poznać życie wybranych zwierząt (dzika,  lisa, sarnę, kaczkę) zamieszkujących lasy naszej okolicy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się przywiezione przez leśniczego eksponaty leśne - m.in. bobra, lisa, dzika, kaczkę itp. Wspaniałą niespodzianką okazały się też Wabiki naśladujące odgłosy zwierząt, które dzieci miały okazję posłuchać i odgadnąć.

Na zakończenie dzieci podziękowały dyplomem  panu leśniczemu za ciekawą lekcję przyrody oraz przekazały dla zwierząt zebrane wcześniej żołędzie i kasztany.(ib,pp) <Galeria zdjęć>