ZO Liniewo

Adres: ul. Szkolna 2, 83-420 Liniewo, woj. pomorskie
Telefon/Fax: (0-58) 687-80-35

Konkurs Recytacji Poezji Polskiej

2020-03-10 12:28:56
Zdjęcie

2 marca 2010 roku w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Konkursu Recytacji Poezji Polskiej. To wyśmienita okazja do promownia poezji i recytacji wśród uczniów, uwrazliwienie na piękno literatury oraz obycia ze sceną i publicznością. W konkursie brało udział 18 uczniów w dwóch kategoriach: klas I – III oraz IV – VI.

 Jury w składzie: Felicja Wojewska, Danuta Maślińska i Wieslawa Barańska wyłoniło następujących zwycięzców etapu szkolnego konkursu recytacji:

Klasy I – III

Klementyna Klonowicz kl. I b „Na wystawie” D. Wawiłow, „Kici , kici” R. Witek

Zuzanna Breska kl. III „Hipopotam” J. Brzechwa, „Żaba” J. Brzechwa

Klasy IV – VI

Magdalena Pstrong kl. IV „Dialog z pluskwą” L. J. Kern, „Niegrzeczna dziewczynka” D. Wawiłow

Kajetan Klonowski kl. V „Lwy” H. Januszewska, „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek” – fragm. powieści P. Beręsewicza

Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców, wszyscy uczestnicy – pamiatkowe dyplomy.

Laureatom serdecznie gratulujemy!

W etapie gminnym Konkursu Recytacji Poezji Polskiej, który odbył się 4 marca 2020 roku w Szkole Podstawowej im. Ks. J. Sobisza w Wysinie, wyróżnenie za interpretację wierszy otrzymała Magda Pstrong, natomiast laureatką została uczennica klasy I b Klementynka Klonowska i tym samym zakwalifikowała się do eliminacji rejonowych konkursu. Gratulujemy i życzymy sukcesów na dalszym etapie!

  Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy za ciekawe, pełne wzruszeń i emocji oraz mądre interpretacje wybranych utworów poetyckich. Do zobaczenia za rok! (wb) <Galeria zdjęć>

 

Copyright © by Zespół Oświatowy w Liniewie. Code by Paweł "Agares" Łuczkiewicz, Graphics by Patryk "Viper" Weier