Jasełka w Liniewie

2011-02-03 11:39:38

Zgodnie z życzeniem Rad Rodziców, działających w Zespole Oświatowym w Liniewie, na jednym z cyklicznych spotkań z rodzicami, uczniowie z klasy szóstej pod okiem pani Lucyny Wantoch Rekowskiej przygotowali niespodziankę. Było to przedstawienie jasełek, na które tradycyjnie zaproszono wszystkich rodziców, również ks. proboszcza Grzegorza Flisikowskiego oraz pracowników naszej szkoły.

Nie były to tradycyjne Jasełka, gdyż swym obrazem nawiązywały do postaci bajkowych.

Ukazywały one ludzkie problemy, tęsknoty, smutki i porażki.

Ludźmi uwikłanymi w różne trudne sytuacje jesteśmy często my sami, nasze rodziny, sąsiedzi czy przypadkowo mijani na ulicy bliźni. Najważniejsze, by w swej sytuacji, przygotować Jezusowi miejsce i otworzyć swe serce na Jego przyjęcie, pozbywając się wszelkich przeszkód i niedoskonałości, które zależą od nas samych. Całość przedstawienia przeplatana była kolędami. Pozwoliło to poczuć w naszej szkole atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Równolegle otwarto kiermasz z ozdobami świątecznymi. Te samodzielnie wykonali uczniowie pod kierunkiem pań: Bożeny Karczyńskiej i Alicji Werczyńskiej, na co dzień dbających o artystyczny rozwój uczniów w liniewskiej placówce.

Na koniec Pan Dyrektor złożył wszystkim obecnym Bożonarodzeniowe życzenia .

Galeria zdjęć