Pierwszoklasiści ślubowali

2020-09-14 08:09:20

Rok szkolny 2020/2021 rozpoczął się nietypowo. W szczególnie trudnej sytuacji znalazły się dzieci z klasy 1 i ich rodzice. Już pierwszego dnia w szkole dzieci musiały rozstać się z rodzicami u progu szatni, a rodzice w dalszym ciągu nie mają możliwości odwiedzenia swoich pociech w sali lekcyjnej. Ze względu na możliwość zarażenia się koronawirusem, również przygotowania do pasowania i ślubowania pierwszoklasistów wyglądały inaczej, niż w poprzednich latach. Czas do ślubowania i pasowania na ucznia poświęcony został na adaptację dzieci do warunków szkolnych i organizację życia w klasie.

Wyczekiwany przez dzieci ceremoniał ślubowania odbył się 11 września, niestety bez obecności rodziców. Uroczystość zapoczątkowały dwie piosenki, których dzieci nauczyły się podczas pierwszych dni w szkole. Następnie uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie na flagę państwową. W dalszej części dyrektor szkoły, pan Zbigniew Werczyński pasował wszystkich na pełnoprawnych uczniów naszej szkoły. Po oficjalnej części wręczono uczniom dyplomy, rożki obfitości, a także upominki od starszych koleżanek i kolegów. Nie zabrakło też upominku od wychowawczyni klasy 1, którym była zakładka do podręcznika-czytanki. Była też chwila dla fotografa, który wykonał pamiątkowe zdjęcia.

Na zakończenie tego uroczystego dnia był słodki poczęstunek, przygotowany przez mamy.

U progu nauki w szkole podstawowej życzymy pierwszoklasistom, aby swoim zachowaniem, postępowaniem oraz wynikami w nauce zasłużyli na miano Wzorowego Ucznia.

Rodzicom dziękujemy za sfinansowanie upominków (mf). <Galeria zdjęć>