Międzynarodowy Dzień ....Jeża

2020-11-19 21:23:06

10 listopada to Międzynarodowy Dzień Jeża , święto malutkich, kłujących ssaków. Z tej okazji przedszkolaki z naszego przedszkola włączyły się w obchody tego nietypowego święta. Dzieci miały okazję poszerzyć oraz utrwalić swoją wiedzę dotyczącą życia jeży w ich naturalnym środowisku, poprzez wysłuchanie opowieści i wierszy o tych sympatycznych, zimowych śpiochach. Potem wesoło bawiły się i tańczyły przy muzyce i piosenkach o jeżach. Najwięcej radości sprawiła dzieciom jednak zabawa pt.: "Na dywanie siedzi jeż..." , w której wszyscy naśladowali ruchy swoich kolegów! Nie zabrakło zabaw twórczych- dzieci z wszystkich grup wykonały, różnymi technikami plastycznymi, postacie jeży.

Ten dzień w przedszkolu okazał się wyjątkowy dla naszych dzieci- był pełen uśmiechu, radości i przede wszystkim wspólnej zabawy oraz wielkiej niespodzianki- wizyty malutkiego jeża w naszym przedszkolu. (az) <Galeria zdjęć>