Międzynarodowy Dzień Pizzy

2021-02-15 11:04:22

9 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pizzy. Przedszkolaki bardzo chętnie włączyły się w obchody tego święta, bo jak się okazało również uwielbiają ten włoski przysmak. Podczas zajęć poznały historię pizzy, dowiedziały się skąd pochodzi oraz wysłuchały kilku ciekawostek na temat tej potrawy. Jednak cóż by to było za świętowanie, gdyby nie można było skosztować tego przysmaku? Dlatego mając do dyspozycji gotowe ciasto oraz ulubione dodatki dzieci z wszystkich grup stworzyły swoje własne pizze, zamieniając tym samym sale przedszkolne w małe pizzerię.

Cały dzień upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze, powstały również piękne prace plastyczne. Wszyscy stwierdziliśmy, że własnoręcznie zrobiona pizza jest z całą pewnością smaczna i zdrowa. (az) <Galeria zdjęć>