Kulinarna lekcja

2021-03-15 19:33:59

Nie od dziś wiadomo, że wszystko, co podajemy dzieciom do zjedzenia, przyczynia się do kształtowania ich przyszłych kulinarnych upodobań i nawyków. Zaś najważniejszym czasem dla programowania zdrowia i życia człowieka jest właśnie okres dzieciństwa. Dlatego w czwartek, w klasie 1 zapachniało w sali owocami. Uczniowie tego dnia przybyli do szkoły z siatkami pełnymi owoców i akcesoriami potrzebnymi do wykonania sałatki owocowej. Z uwagi na sytuację panującą obecnie, każde dziecko samodzielnie przygotowywało swoją sałatkę ze swoich produktów. Przed przystąpieniem do pracy dzieci poznały wartości odżywcze owoców, dowiedziały się jak należy bezpiecznie posługiwać się sztućcami a następnie przystąpiły do dzieła. Ustawiły stoliki, umyły ręce i zabrały się do pracy. Na stolikach znalazły się różnorodne owoce, nie tylko te popularne i znane dzieciom, ale również bardziej egzotyczne, takie jak mango czy granat. Zatem miseczki, które powoli zaczęły się zapełniać były kolorowe i pachnące. Stoliki nakryte zostały kolorowymi serwetkami i przystąpiono do degustacji wspaniale wyglądającej sałatki, która wszystkim dzieciom bardzo smakowała.

Taka kulinarna lekcja zapewne na długo zapadnie dzieciom w pamięci a jednocześnie w pewnym stopniu wpłynie na rozwój indywidualnych zdolności kulinarnych, a w konsekwencji ukształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych, higienicznych oraz czynności samoobsługowych.

Rodzicom dziękuję za pomoc w zorganizowaniu tej lekcji (mf).<Galeria zdjęć>