Pierwszy dzień wiosny w przedszkolu

2021-03-30 11:58:28

21 marca przedszkolaki z wszystkich grup uroczyście powitały nową porę roku – Wiosnę. Do jej nadejścia przygotowywały się już od dawna. Aby „przyspieszyć” jej nadejście  przedszkolaki założyły zielony  ogródek  w  każdej  przedszkolnej  sali –  siały,  sadziły  roślinki i będą obserwowały ich wzrost. Dzięki sprzyjającej pogodzie szukały oznak i zwiastunów wiosny na przedszkolnym placu zabaw.

Tego dnia wszyscy pojawili się w przedszkolu ubrani w wiosenne kolory. Były śpiewy, wiosenne quizy i mnóstwo zabawy. Najbardziej oczekiwaną przez dzieci atrakcją było wyjście do ogrodu przedszkolnego. Wszystkie grupy wyruszyły barwnym korowodem, trzymając w rękach Marzannę i kolorowe gaiki. W ten sposób chciały wyrazić swoją radość z nadejścia wiosny. Aby tradycji stało się zadość, Marzanna została uroczyście pożegnana, a potem spalona. Przedszkolaki  głośnymi okrzykami próbowały odstraszyć zimę, a potem śpiewały piosenki o wiośnie. I tak kolorowy, ale już wiosenny, uśmiechnięty pochód mógł wrócić do przedszkola.

Mamy nadzieję, że starania naszych przedszkolaków sprawią, że wiosna zagości u nas na dobre.(az) <Galeria zdjęć>