Konkurs Poezji Kaszubskiego Poety Jana Piepki

2021-05-12 22:11:31

Uczniowie naszej szkoły przystąpili do Konkursu Recytatorskiego Poezji Jana Piepki. Z przyczyn pandemii, konkurs odbył się w formie elektronicznej. Zostały nagrane filmiki z recytacjami uczniów oraz przesłane do organizatora konkursu, którym była biblioteka w Szemudzie. Do konkursu przystąpiło pięciu  uczniów.  Maja Stolc  - recytowała wiersz pod tytułem „Mój kòt”, Blanka Gostomska również przedstawiła utwór „Mój kòt”, Dawid Wenta zaprezentował wiersz „Skrzidła”, Marianna Morawiec recytowała „Kòl blizë” a Karolina Klonowska – „Jeżlë të płaczesz…”.

Wszyscy recytatorzy wykonali piękne interpretacje  kaszubskiej poezji.  Karolina Klonowska otrzymała II miejsce za interpretację wybranego przez siebie utworu. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu pięknych wykonań  kaszubskiej poezji. (ic) <Galeria zdjęć>