Wakacyjne przestrogi, czyli już za kilka dni wakacje

2021-06-23 09:58:31

Aby jeszcze bardziej uczulić naszych Wychowanków na bezpieczne spędzenie czasu wolnego od nauki -  w ostatnich dniach roku szkolnego zaprosiliśmy do naszej szkoły policjantów – starszego aspiranta Pana Piotra Kwidzyńskiego oraz aspiranta sztabowego Pana Rafała Budnik z psem Roni z Komendy Policji Powiatowej w Kościerzynie. Spotkanie odbyło się na świeżym powietrzu.

Pan Rafał Budnik opowiedział nam na czym polega praca policjanta oraz wyjaśnił , w jaki sposób policjantom w pracy pomaga pies tropiący. Przeprowadził również krótki pokaz związany z posłuszeństwem i wykonywaniem komend przez czworonoga. Dzieci z zachwytem przyglądały się umiejętnościom Roniego. Panowie  policjanci zwrócili też uwagę  na zachowanie ostrożności wobec zwierząt; pokazali  nam  także  bezpieczną pozycję na  „żółwia”, którą należy przyjąć w  przypadku ataku przez psa. W kolejnej części spotkania nasi goście   przypomnieli dzieciom zasady poruszania się po drodze. Ostrzegali  również przed osobami nieznajomymi, z którymi nie wolno rozmawiać oraz wpuszczać ich do domu. Informowali także między innymi o bezpiecznym korzystaniu z internetu i zakazu kontaktów z nieznajomymi w Sieci.

Na zakończenie nasi najmłodsi uczniowie  podziękowali  za cenne rady.

W imieniu naszych Wychowanków - serdecznie dziękujmy Gościom (ib) <Galeria zdjęć>