Rozpoczęcie roku szkolnego

2021-08-30 12:32:07

Zgodnie z oczekiwaniami, z dniem 1 września rozpoczynamy rok szkolny 2021/22 w systemie stacjonarnym, jednak z obostrzeniami epidemicznymi, podobnie jak w ub. roku szkolnym.

Zapraszamy w tym dniu dzieci młodzież na godz. 9.00, gdzie przed budynkiem szkoły nastąpi krótkie wspólne spotkanie, po którym uczniowie ze swoimi wychowawcami przejdą do sal lekcyjnych, przydzielonych poszczególnym oddziałom klasowym.

W tym dniu dowóz dzieci do szkoły odbywać się będzie według załączonego rozkładu jazdy. Należy przyjąć, że podane godziny są orientacyjnymi i na przystankach trzeba być z pewnym wyprzedzeniem.

W sytuacji trwającego w dalszym ciągu stanu epidemicznego, praca placówki będzie organizowana zgodnie z obostrzeniami wynikającymi z Rozporządzenia MEiN w tym zakresie oraz procedurami wewnątrzszkolnymi. Dla dobra całej naszej społeczności szkolnej wszyscy musimy się do nich dostosować.

W dalszym ciągu obowiązuje zakaz wchodzenia do obiektów szkolnych osób niezwiązanych z procesem edukacji. Rodzice odprowadzający uczniów do szkoły (przedszkola), mogą poruszać się tylko w wyznaczonej strefie z maseczką zakrywająca usta i nos. Prosimy o zrozumienie sytuacji i współpracą z pracownikami szkoły.

Uczniowie na terenie szkoły powinni nosić maseczki ochronne podczas przebywania w strefach wspólnych (korytarze, szatnie). Obowiązek taki występuje również podczas dowozów szkolnych.

W szkole obowiązuje dokumentacja elektroniczna i aby można było korzystać z dostępu do dziennika, czy tez korzystać z komunikatorów potrzebne są aktualne (!) adresy e-mailowe rodziców/opiekunów. Rodzice, którzy tego dotąd nie uczynili powinni dostarczyć je jak najszybciej do sekretariatu szkoły.

Tą drogą będzie najszybszy i skuteczny sposób kontaktu z nauczycielami uczącymi Państwa dziecko.

W pierwszym tygodniu nauki planowane są spotkania z rodzicami na terenie szkoły, na które zapraszamy rodziców.

Spotkania te odbywać się będą o różnych godzinach, w oddzielnych lokalizacjach, o których zostaniecie Państwo niezwłocznie, poprzez e-dziennik poinformowani.

Podczas tych spotkań, zostaną przekazane istotne informacje na tematy bieżące, więc obecność Państwa staje się niezbędna.

Prosimy rodziców i uczniów o sprawdzenie haseł i loginów do e-dziennika (należy zalogować się do dziennika). Ponadto prosimy uczniów o sprawdzenie swoich połączeń z aplikacją MS TEAMS.

Należy pamiętać, że w sytuacji kiedy szkoła przejdzie na tryb nauki zdalnej, trzeba zadbać aby dziecko miało dostęp do komputera podłączonego w stabilne łącze internatowe.

Placówka posiada kilkanaście komputerów, które w sytuacji przejścia na taki tryb nauki będą przekazywane najbardziej potrzebującym uczniom (wszelkie informacje z tym związane, zostaną przekazane poprzez komunikator w e-dzienniku). Trzeba jednak zrozumieć, że nie wystarczy ich dla wszystkich chętnych i w miarę możliwości należy wyposażyć się w sprzęt we własnym zakresie.

Wszystkim uczniom oraz ich rodzicom życzę, aby nadchodzący nowy rok szkolny mógł przebiegać w jak najlepszej atmosferze, w zdrowiu i wzajemnej życzliwości.

Dyrektor szkoły