Zdrowie na talerzu

2021-10-11 08:59:28

W piątek (8 października) uczniowie klasy 2 przybyli do szkoły z siatkami wypełnionymi różnorodnymi owocami. Tego dnia dzieci przygotowały smaczną sałatkę owocową. Przed przystąpieniem do pracy przypomniały sobie, w jaki sposób bezpiecznie posługiwać się nożem, jakie znaczenie dla zdrowia mają owoce, ustawiły odpowiednio stoliki do pracy, założyły fartuszki i umyły ręce. A na ich stolikach pojawiły się różnorodne owoce, z których przygotowały kolorową i pachnącą sałatkę. Okazało się, że sałatka wszystkim bardzo smakowała.

Ta kulinarna lekcja zapewne w pewien sposób wpłynie na ukształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych, higienicznych oraz czynności samoobsługowych a także na długo zapadnie dzieciom w pamięci.

Rodzicom dziękuję za pomoc w zorganizowaniu tej lekcji (mf). <Galeria zdjęć>