ZO Liniewo

Adres: ul. Szkolna 2, 83-420 Liniewo, woj. pomorskie
Telefon/Fax: (0-58) 687-80-35

PROJEKT „MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK”

2021-11-16 09:32:26
Zdjęcie

  W dniu 05 listopada 2021 r. uczniowie z klasy pierwszej odwiedzili bibliotekę szkolną. Wizyta miała uroczysty charakter. Uczennice klas starszych przygotowały teatrzyk, z którego pierwszaki dowiedziały się jak szanować książki i dlaczego warto je czytać. Do obejrzenia teatrzyku zostały też zaproszone: klasa II, IIIa i IIIb.

  Podczas wizyty, Dyrektor mgr Sławomir Figiel wręczył pierwszakom Wyprawki Czytelnicze przygotowane przez Instytut Książki w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”, której strategicznym celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci w rożnych grupach wiekowych. Kampania realizowana jest od 2017 r ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Zaprasza dzieci do czytania samodzielnego, jak i z udziałem najbliższych. Celem kampanii jest zachęcanie do czytania książek , ponieważ dobrze dobrane książki rozwijają umysł i emocje dziecka, kształtują kompetencje językowe, zakorzeniają w kulturze i rozbudzają wyobraźnię. Nauka czytania może się dzięki książkom stać prawdziwą przyjemnością, rozbudzać wrażliwość na drugiego człowieka i nigdy niekończącą się pasję czytania, zdobywania wiedzy i stałego poszerzania swoich horyzontów. Dzięki książkom mali ludzie mają szansę być kiedyś wielkimi.

   Wyprawki Czytelnicze zawierają  książkę „Pierwsze abecadło”, broszurę dla rodziców „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” oraz kreatywny alfabet. Książka „Pierwsze abecadło” to antologia najlepszych polskich autorów dziecięcych, zaś poradnik „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” podpowiada rodzicom, w jaki sposób wspierać dziecko w nauce czytania. Jest też zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci.  Dołączony do wyprawki kreatywny alfabet to plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania.

Mamy nadzieję, że miłość do książek oraz pasja czytania będą towarzyszyć uczniom klasy 1 na co dzień (fw) <Galeria zdjęć>

Copyright © by Zespół Oświatowy w Liniewie. Code by Paweł "Agares" Łuczkiewicz, Graphics by Patryk "Viper" Weier