ZO Liniewo

Adres: ul. Szkolna 2, 83-420 Liniewo, woj. pomorskie
Telefon/Fax: (0-58) 687-80-35

POMAGAMY UKRAINIE

2022-02-28 12:32:04
Zdjęcie

W związku z sytuacją na Ukrainie i działaniami militarnymi uczniowie Szkoły Podstawowej w Liniewie od dziś biorą udział w zajęciach tematycznych dotyczących wojny toczącej się za naszą wschodnią granicę. W rozmowach z wychowawcami i nauczycielami poszczególnych przedmiotów dowiadują się o działaniach wojennych w Ukrainie. Nauczyciele przybliżają uczniom tematykę i próbują odpowiedzieć na wszystkie pytania jakie uczniowie im zadają.

Jednocześnie samorząd uczniowski we współpracy w Radą Rodziców, Szkolna Kasą Oszczędności oraz oczywiście wszystkimi nauczycielami rozpoczął zbiórkę na rzecz Ukraińców z obwodu kijowskiego.

Otrzymaliśmy prośbę od zaprzyjaźnionych Ukraińców o dary dla ich rodzin i znajomych,  a także organizacji obwodu kijowskiego.

Potrzebują oni: środków opatrunkowych takich jak gazy jałowe, kompresy jałowe, opaski dziane, bandaże elastyczne, ampułki soli fizjologicznej, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków oraz innych rzeczy jak: lornetki, latarki, baterie, powerbanki, śpiwory, karimaty, spraye z farbę gumową oraz puszki z masą bitumiczną. Te dwie ostatnie pozycję mają pomóc zamaskować oznakowania celów poczynione przez dywersantów rosyjskich w Kijowie.

Ponieważ zakup takich przedmiotów przez poszczególne osoby może przysporzyć wiele problemów, akcję rozszerzamy o zbiórką pieniędzy. Uczniowie mogą wpłacać pieniądze do wychowawców, udostępniamy też numer konta do zbiórki dla rodziców oraz osób niezwiązanych ze szkołą chcących wesprzeć naszą akcję. Pieniądze można przelać na konto:

SKO Zespół Oświaty Liniewo    

88 8340 0001 0121 1511 4000 0001 

Tytuł wpłaty: "UKRAINA"

Pierwszy etap pomocy jest mocno ograniczony czasowo i potrwa w przypadku zbiórki pieniędzy do czwartku – 3 marca. Dary materialne będziemy zbierać do poniedziałku – 7 marca 2022r.

LICZYMY NA WASZE WSPARCIE (sf)

 

Copyright © by Zespół Oświatowy w Liniewie. Code by Paweł "Agares" Łuczkiewicz, Graphics by Patryk "Viper" Weier