Wycieczka do Gdańska

2022-06-14 19:24:34

14 czerwca 45 uczniów z klas ósmych i klasy 7C wzięło udział w jednodniowej wycieczce do Gdańska. W trakcie spaceru po mieście można było podziwiać najbardziej charakterystyczne dla tego miasta zabytki: Bramę Wyżynną, Złotą i Zieloną, Dom Uphagena, Ratusz Głównego Miasta, Dwór Artusa, Żyraw i Bazylikę Mariacką Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Szczególne wrażenie zrobiło na wszystkich wnętrze kościoła z kopią obrazu Memlnga „Sąd Ostateczny”, zegarem astronomicznym i Tablicą Dziesięciorga Przykazań. Obiekty te były wcześniej prezentowane uczniom na lekcjach, więc budziły żywe zainteresowanie. Następnie uczniowie zatrzymali się przed miejscami spoczynku Marszałka Sejmu RP Macieja Płażyńskiego, który zginął w katastrofie smoleńskiej, i Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, zamordowanego podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Ostatnim punktem programu wycieczki był spektakl wrocławskiego teatru „Forte”. Artyści w formie musicalu przybliżyli uczniom postacie greckich bogów i herosów oraz w dowcipny sposób wyjaśnili znaczenie pochodzących z greckiej mitologii związków frazeologicznych. (wf) <Galeria zdjęć>