5 porcji warzyw i owoców dziennie

2011-05-24 14:02:55

W bieżącym roku szkolnym 2010/2011 nasi najmłodsi, czyli uczniowie klas I- III ponownie przystąpili do udziału w ogólnopolskim programie edukacyjnym -  „5 porcji warzyw, owoców lub soku”. Celem programu  była  poprawa nawyków żywieniowych uczniów oraz zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i  obowiązującej dziennej porcji warzyw i owoców.

W każdej klasie zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne oraz dwa miniquizy ( przed rozpoczęciem wdrażania programu oraz po jego zakończeniu). Uczniowie otrzymywali też warzywa, owoce lub soki. Ostatnim etapem programu było wykonanie przez zespoły klasowe plakatu promującego kolorowe warzywa, owoce i soki. Dwie najlepsze  prace zostały przesłane organizatorowi programu.  Podsumowaniem  wdrażania tego programu był taniec przy piosence  pt. Jabłuszko” – wykonywany przez wszystkich małych uczestników programu. Po nim zmęczone, ale szczęśliwe dzieci  z apetytem zajadały  pyszne jogurty. Program cieszył się dużą popularnością i wszyscy uczniowie chętnie w nim uczestniczyli. Zmieniły  się również ich poglądy na temat zdrowego odżywiania, czyli cele programu zostały osiągnięte.

Galeria zdjęć