ZO Liniewo

Adres: ul. Szkolna 2, 83-420 Liniewo, woj. pomorskie
Telefon/Fax: (0-58) 687-80-35

Z kaszubskim w szkole…

2009-10-09 12:06:56
Zdjęcie

Z woli rodziców oraz dzięki staraniom dyrekcji, 59 uczniów ze szkoły podstawowej rozpoczęło naukę języka kaszubskiego. Chętni zostali podzieleni na trzy zespoły międzyklasowe. Na lekcjach min. poznają tradycję i kulturę Kaszubów. W ramach tych zajęć uczniowie uczestniczą również w atrakcyjnych wycieczkach oraz spotkaniach z ciekawymi ludźmi. Sporo czasu przeznaczają na śpiewanie, malowanie, a w przyszłości rzeźbienie, haftowanie oraz inne ciekawe zajęcia.

Jest to kolejna ciekawa oferta edukacyjna dla naszych uczniów, która jako przedmiot obowiązkowy podlega wszystkim uwarunkowaniom szkolnym. Niestety kilkoro rodziców po wcześniejszym zgłoszeniu, wycofało swoje dzieci nauki języka, pozbawiając ich możliwości uczestnictwa w wielu ciekawych działaniach, rozwijających zainteresowania (różne) oraz talenty. Szkoda…

Obecnie język kaszubski coraz częściej „gości” w wielu szkołach. W liceum można zdawać maturę, a w przyszłości studiować na Uniwersytecie Gdańskim. Na spotkaniu z rodzicami, które odbędzie się w styczniu uczniowie zobowiązali się zaprezentować swoje umiejętności. Warto będzie obejrzeć i posłuchać… Zapraszamy!!!

Galeria zdjęć
Copyright © by Zespół Oświatowy w Liniewie. Code by Paweł "Agares" Łuczkiewicz, Graphics by Patryk "Viper" Weier