Happy Hallowen

2009-10-30 12:35:52

W piątek 30 października w szkole podstawowej uczniowie z klas 1-5, pod kierunkiem nauczycielki j.angielskiego, pani Beaty Szwedek przygotowali widowisko słowno-muzyczne z okazji święta Halloween. To świeto przybyło do nas z Ameryki, chociaż korzenie Halloween to tradycje Celtów, zamieszkujących kiedyś tereny Anglii, Irlandii, Szkocji i północnej Francji.

Podczas przedstawienia rozstrzygnięto również konkurs plastyczny pt. „Straszydła” i autorom najciekawszych prac wręczone zostały dyplomy oraz drobne nagrody. Uczniowie tańczyli układy choreograficzne przygotowane przez siebie do piosenek Michaela Jacksona „Thriller” oraz „Bad”, oraz zaśpiewali kilka piosenek w języku angielskim. Stroje uczniów były bardzo zróżnicowane i wszyscy strasznie (!!!!) fajnie się bawili. W ten sposób, w formie wspólnej zabawy, uczniowie poznają również min. kulturę krajów anglojęzycznych.

TRICK OR TREAT (Psota albo poczęstunek) :)

Galeria zdjęć