II Gminny konkurs ortograficzny

2013-06-02 13:09:32

„Nieprzeliczone perypetie Bożydara”

Już po raz drugi w Szkole Podstawowej w Liniewie odbył się finał  Gminnego Konkursu Ortograficznego zorganizowany przez p. Wiesławę Barańską przy pomocy p. Weroniki Navus - Wysockiej. Piękną dekorację przygotowała p. Alicja Werczyńska. Celem konkursu było  popularyzowanie praktycznego stosowania zasad poprawnej polszczyzny, budzenie szacunku do języka ojczystego oraz przede wszystkim  wytworzenie wśród uczniów  motywacji do nauki ortografii. Konkurs skierowany był do uczniów klas IV-VI z terenu Gminy Liniewo. W finale uczestniczyli uczniowie wyłonieni w eliminacjach klasowych oraz szkolnych.
    Jury konkursu w składzie: przewodnicząca: Wiesława Barańska, oraz członkowie: pani Sylwia Błędzka - Czekaj, pani Joanna Eron oraz pani Katarzyna Woźniak – Plichta, dokonało oceny tekstu dyktanda 10 uczestników.
Oceniając teksty brano pod uwagę przede wszystkim: poprawny zapis ortograficzny i interpunkcyjny wyrazów. Po sprawdzeniu prac komisja konkursowa  postanowiła przyznać następujące miejsca:
    Tytuł „Mistrza Ortografii” 2013 r. w kategorii klas: IV-VI  wywalczyła uczennica Szkoły Podstawowej im. Ks. Józefa Sobisza w Wysinie – Kinga Adamek. II miejsce zajęła Wiktoria Gollnau - również uczennica wyżej wymienionej szkoły.  III zaś miejsce –Katarzyna Szałajda - uczennica Szkoły  Podstawowej w Liniewie.
Wszyscy uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom  umiejętności  ortograficznych.
     Uroczystego wręczenia nagród dokonał dyrektor Zespołu Oświatowego w Liniewie, pan Zbigniew Werczyński oraz wójt Gminy Liniewo, pan Mirosław Warczak, który ufundował nagrody książkowe dla laureatów oraz drobne upominki dla uczestników. Zwycięzcom gratulujemy i czekamy na kolejnych pasjonatów ortografii za rok! (wb) <Galeria zdjęć>