ZO Liniewo

Adres: ul. Szkolna 2, 83-420 Liniewo, woj. pomorskie
Telefon/Fax: (0-58) 687-80-35

11 listopada Święto Odzyskania Niepodległości

2009-11-17 09:53:54
Zdjęcie

We wtorek w przededniu jakże ważnego dla każdego Polaka święta, uczniowie w obu naszych szkołach przygotowali uroczyste akademie z okazji 91 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Były to jakże ważne elementy realizacji planu edukacji patriotycznej naszych wychowanków. Uczniowie ze szkoły podstawowej przedstawili swoim koleżankom i kolegom lekcję historii, podczas której wszystkim obecnym przypomnieli o rozbiorach Polski, walce o niepodległość oraz wysłuchali kilku pieśni patriotycznych. Na chwilę również odwiedził naszą szkołę „sam Józef Piłsudski”, opowiadając o walce z zaborcami. Po akademii wszyscy potrafili podać daty rozbiorów, datę odzyskania niepodległości, jak również wymienić osoby, za sprawą których Polska po 123 latach zaborów odzyskała niepodległość.

Uczniowie gimnazjum swój występ przedstawili w formie spotkania rodzinnego, podczas którego poruszano tematy związane z odzyskaniem niepodległości. Tu również pojawiały się postaci historyczne, przedstawiające klimat swoich czasów. Ważnym stały się pytania czym jest wolność, w jaki sposób możemy obecnie być patriotami.

Wiedza przedstawiona podczas obu akademii była znana uczestniczącym w nich uczniom, natomiast nowe formy ich prezentacji na pewno przyczyniły się lepszemu zapamiętaniu oraz głębszemu ich rozumieniu.

Galeria zdjęć(Gimnazjum)
Galeria zdjęć(Szkoła Podstawowa)
Copyright © by Zespół Oświatowy w Liniewie. Code by Paweł "Agares" Łuczkiewicz, Graphics by Patryk "Viper" Weier