ZO Liniewo

Adres: ul. Szkolna 2, 83-420 Liniewo, woj. pomorskie
Telefon/Fax: (0-58) 687-80-35

Wyjazd do Tuchlina

2013-11-05 14:57:52
Zdjęcie

 

26 października 2013 roku uczniowie klas II, III i IV odbyli lekcję języka kaszubskiego i języka angielskiego w Tuchlinie, w zoo, gdzie przebywają  egzotyczne zwierzęta . Mieli bardzo bliski kontakt z groźnymi wężami, żmijami, dotykali jaszczurek, kameleonów, żółwi,  pozwalali pająkowi tarantuli chodzić po własnych ubraniach, zaprzyjaźnili się z papugą DJ, podziwiali w akwarium ryby najróżniejszych gatunków  a oprócz tego poznawali sposoby egzystencji  wielu  zwierząt w warunkach naturalnych a także ich łacińskie nazwy oraz odpowiedniki  kaszubskie i angielskie.

Podczas podróży po Kaszubach, wszyscy już świetnie radzą sobie z odczytywaniem kaszubskich nazw miejscowości na dwujęzycznych tablicach.

Mijając Kamienicę Szlachecką, przystanęliśmy pod Zamkową Górą, by poznać legendę o zapadłym zamku i nieudanych próbach ratowania go. Poznana wersja legendy znana jest wyłącznie w przekazach ustnych, opowiedziana przez Józefa Wentę – mieszkańca tej wioski.

W powrotnej drodze, dzieci śpiewały wszystkie ulubione piosenki kaszubskie, polskie i angielskie. Wycieczka sprawiła dzieciom wiele radości. Wszyscy są tego samego zdania, że nauka nie zawsze musi być trudna, czasem może też być ogromną przyjemnością.(ic) <Galeria zdjęć>

Copyright © by Zespół Oświatowy w Liniewie. Code by Paweł "Agares" Łuczkiewicz, Graphics by Patryk "Viper" Weier