Turysto! Szanuj środowisko!

2014-09-22 08:26:19

Uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami 19 września włączyli się w finał ogólnopolskiej akcji „Sprzątania Świata”. W tym roku celem akcji było promowanie odpowiedzialnych wobec środowiska postaw w myśl hasła: „Turysto! Szanuj środowisko!”. Uczniowie gimnazjum już kolejny raz udali się drogą w kierunku Sobącza, gdzie znajdują się domki letniskowe. Niestety z przykrością trzeba stwierdzić, że powtórzyła się sytuacja z lat poprzednich i młodzież musiała likwidować „małe, dzikie wysypiska śmieci” – skutek nieodpowiedzialności pseudoturystów!

Uczniowie szkoły podstawowej w kolejnych dniach zbierali śmieci na kąpielisku, w  miejscowej „Perżonce” oraz uprzątnęli wiejskie place Zabaw i ulice Liniewa. Tu również dało się zauważyć, że jeszcze nie wszyscy ludzie zaczęli rozumieć, jak ważne jest dbanie o czystość środowiska.

Z przykrością stwierdzamy, że co roku zbieramy wiele worków śmieci, a na miejsce zebranych w krótkim czasie wyrzucane są nowe! (jf) <Galeria zdjęć>