DEN w naszej szkole

2014-10-15 05:28:06

13 października (w poniedziałek) w szkolnej sali gimnastycznej spotkali się nauczyciele, uczniowie, pracownicy obsługi oraz rodzice. Okazja była niepoślednia – Dzień Edukacji Narodowej. Jest to święto wszystkich, którzy ze szkołą mają cokolwiek wspólnego, a trzeba przyznać, że dla wszystkich obecnych  szkoła jest spirytus movens życia codziennego. W spotkaniu uczestniczył również Wójt Gminy Liniewo, pan Mirosław Warczak. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy 6 szkoły podestowej oraz 2a gimnazjum.

W pierwszej części szóstoklasiści przedstawili w sposób humorystyczny problemy, z jakimi spotkają się w swojej pracy nauczyciele. Z wielkim dystansem do samych siebie sparodiowali również postawy uczniowskie. Całość przeplatali piosenkami, w których teksty odnoszące się do sytuacji szkolnych śpiewali do tak znanych melodii, jak „Italiano vero”, „Felicidad” czy „Jak się masz kochanie”.

Po inscenizacji mikrofony przejęli włodarze gminy i szkoły: pan wójt – Mirosław Warczak i pan dyrektor szkoły – Zbigniew Werczyński. Panowie złożyli życzenia wszystkim stanom społeczności szkolnej oraz wręczyli resortowe nagrody. Do życzeń przyłączyły się przedstawicielki obu rad rodziców działających w naszej placówce. Rozdanie nagród przeplotły piosenki wykonane przez dziewczęta, prowadzone przez panią Lucynę Piwowarczyk – dyrektorkę liniewskiego GOKSiRu.

Następnie gimnazjaliści wykonali specyficzną pantomimę do przygotowanego przez siebie podkładu słowno-muzycznego. Pantomima była parodią sytuacji szkolnych, jakie zdarzają się, gdy w kontaktach nauczycieli z uczniami wyraźnie zarysowują się sprzeczności interesów.

Na koniec uroczystości uczniowie obu klas występujących na scenie porwali uczniów, a także i dorosłych brawurowym wykonaniem „Szkolnego bluesa”. Słowa uznania należą się wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania tej wspaniałej imprezy. (sf) <Galeria zdjęć>