Konkurs Recytacji Poezji Polskiej

2015-03-11 11:08:43

9 marca 2015 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Liniewie uczestniczyli w szkolnym etapie Konkursu Recytacji Poezji Polskiej. W tym roku chętnych do rywalizacji o zwycięskie laury z klas I – III było wyjątkowo dużo, bo aż 15 dzieci, natomiast wprost przeciwnie z klas IV – VI – tylko 3 dziewczynki. Uczniowie wybrali wiersze m.in. J. Brzechwy, J. Tuwima, D. Gellner, D. Wawiłow, T. Śliwiaka, A. Frączek.

Publiczność z przejęciem wysłuchała pięknej interpretacji utworów poetów polskich, reagowała bardzo żywo na zawarte w nich treści i nagradzała gromkimi brawami wykonania wszystkich uczestników konkursu.

Jury obradowało długo, by wybrać laureatów, gdyż poziom recytacji był niezwykle wyrównany i bardzo wysoki.

Zwycięzcami Konkursu Recytacji Poezji Polskiej w kategorii klas I – III zostały:

1. miejsce - uczennica klasy II, Karolina Klonowska,

2. miejsce – uczennica klasy I a, Patrycja Gołuńska.

W kategorii klas IV – VI zwyciężyły

1. miejsce - uczennica klasy VI, Kaja Engler,

2. miejsce – uczennica klasy VI, Monika Jurczak.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz drobne upominki, laureaci – nagrody książkowe. Gratulujemy i czekamy na zajęcie wysokich miejsc w gminnym etapie Konkursu Recytacji Poezji Polskiej.(wb) <Galeria zdjęć>