Wiosenne kanapki

2015-04-25 09:14:05

W marcu, w związku ze zbliżającą się wiosną klasa 1B założyła na klasowym parapecie mały ogródek, siejąc i sadząc w doniczkach nowalijki, takie jak szczypiorek, natkę pietruszki i rzeżuchę. Te zdrowe rośliny pięknie im urosły. Aby je skosztować, dzieci postanowiły przygotować wiosenne kanapki wykorzystując swój zielony parapet. Tego dnia, a było to 20 kwietnia, ubrane w kolorowe fartuszki uwijały się przy stolikach jak mrówki, a w klasie pięknie zapachniało wiosną. Przygotowane kanapki były tak piękne, kolorowe, pyszne i zdrowe, że skusiły do skosztowania nie tylko dzieci, lecz także nauczycieli i obecnych rodziców.

Ta lekcja ucząca zdrowego odżywiania stała się inspiracją do kolejnych kulinarnych zajęć, na których dzieci przygotują wiosenną sałatkę (mf) <Galeria zdjęć>