Pierwszoklasiści w Centrum Nauki

2015-05-08 08:15:31

5 maja 2015 r. uczniowie klas pierwszych udali się z wizytą do Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni. W tej niecodziennej pracowni mieli okazję samodzielnie przeprowadzać ciekawe doświadczenia na kilkudziesięciu interaktywnych stanowiskach zebranych w czterech strefach tematycznych. Dużo radości dostarczyły małym odkrywcom eksperymenty z wodą w strefie „Hydroświat”. Pierwszoklasiści m.in. konstruowali tamy, odkrywali, jak działa śluza, tworzyli ogromny wir wodny, poznawali inne tajemnice wodnego świata. W kolejnych strefach również nie brakowało emocji poprzez świetną edukacyjną zabawę. W strefie „Akcja: Człowiek” dzieci mogły przekonać się m.in. jak zbudowany jest człowiek i jak funkcjonują nasze zmysły. Dreszczyk emocji poczuły stąpając po „bagnie” czy leżąc na łóżku fakira. W strefie „Drzewo Życia” odkrywały fascynujący świat przyrody. Poznawały tam m.in. tropy zwierząt, podglądały ich zachowanie. Miały też okazję popatrzeć na świat ich oczyma czy wziąć udział w wirtualnym wyścigu ze zwierzętami. Z dużym zapałem przeprowadzały eksperymenty dotyczące m.in. ciśnienia , magnetyzmu, fal dźwiękowych na stanowiskach w strefie „Niewidoczne siły”. Dodatkową atrakcją dla uczniów był udział w zajęciach edukacyjnych „Pan Kulka na krańcach świata”, podczas których wybrali się w interaktywną „podróż po kontynentach” w towarzystwie maskotki EXPERYMENTU. Wizyta w Centrum Nauki dostarczyła wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń.

Dziękujemy Rodzicom pierwszoklasistów za sfinansowanie naszej wyprawy, która jeszcze bardziej pobudziła naszą ciekawość świata.(jd) <Galeria zdjęć>