Eliminacje Powiatowe Konkursu Literatury Kaszubskiej

2015-05-25 13:04:35

10.05.2015 odbyły się w Sali Szopińskiego w Kościerzynie eliminacje powiatowe XXXXIV Recytatorskiego Konkursu Literatury Kaszubskiej. Organizatorem konkursu jest oddział kościerski Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.

Recytatorów oceniało jury w składzie: Pani Wanda Lew – Kiedrowska,znana działaczka kaszubska, nauczycielka języka kaszubskiego w Liceum Ogólnokształcącym w Kościerzynie, Pani Felicja Baska-Borzyszkowska, nauczycielka języka kaszubskiego w Kaszubskim Liceum w Brusach i Liceum w Bytowie, autorka podręcznika do nauki języka kaszubskiego dla szkół średnich, Pani Anna Cupa – Dziemińska, redaktorka Radio Kaszëbë.

Gminę Liniewo reprezentowali: Michał Mielewczyk z SP w Garczynie, Szymon Górski, Dominika Biesik z SP w Głodowie, Marysia Mączkowska Monika Jurczak, Patrycja Leszka i Daria Bielawska z ZO w Liniewie.

Reprezentanci naszej gminy odnieśli spore sukcesy: Marysi Mączkowskiej i Dominice Biesik przyznano wyróżnienie, Michał Mielewczyk otrzymał II miejsce, Monika Jurczak I miejsce.

Monika Jurczak będzie reprezentować powiat kościerski w finałowym etapie konkursu, który odbędzie się 30-31 maja w Chmielnie. (ic) <Galeria zdjęć>