Szkolne indywidualne biegi przełajowe

2015-09-24 12:47:36

Szkolne Indywidualne Biegi Przełajowe za nami. W środę 23 września 2015 r. ścigali się uczniowie naszej szkoły podstawowej, w sumie 64 osoby. Biegi przełajowe to dyscyplina sportowa, którą może uprawiać praktycznie każdy. Szkolny bieg był doskonałą okazją do propagowania aktywności fizycznej. Nauczycielom wychowania fizycznego dał możliwość do wyłonienia najlepszych biegaczy w szkole podstawowej. W zmaganiach udział wzięli chętni uczniowie z klasy IV, V i VI. Osobno startowali chłopcy na dystansie 800 m i dziewczęta w biegu na 600 m.

Ostateczna klasyfikacja zawodników przedstawia się następująco:

Dziewczęta:

1. Martyna Wierczyńska

2. Amelia Walkowska

3. Julia Kreft

4. Joanna Gruszka, 5. Julia Sikorska, 6. Patrycja Krefta, 7. Marta Koprek,

8. Amelia Pettke, 9. Wanessa Szmit, 10. Martyna Drążek, 11. Katarzyna Staroszczyk,

12. Zuzanna Wolak

Chłopcy:

1. Robert Freitag

2. Nikodem Kosiecki

3. Marcel Kowalczyk

4. Maxymilian Lizakowski, 5. Łukasz Węsierski, 6. Krzysztof Butowski, 7. Seweryn Wydrowski, 8. Mikołaj Pstrąg, 9. Kacper Tusk, 10. Mateusz Żabiński, 11. Mateusz Jurczak, 12. Oskar Pettke.

Najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, natomiast zdobywcy dziesięciu pierwszych miejsc będą reprezentować naszą Szkołę Podstawową na Gminnych Sztafetowych Biegach Przełajowych.(tg) <Galeria zdjęć>