Z kaszubskim w Kartuzach

2015-10-29 10:10:20

W sobotę 3 października najmłodsi uczestnicy zajęć języka kaszubskiego (klasy I-III) pojechali do Kalisk  koło Kartuz. Jest tam kort z przyrządami do eksperymentowania. Dzieci jak prawdziwi naukowcy wykonywali doświadczenia sprawdzając definicje z dziedzin fizyki. Następnie, w samych Kartuzach udali się pod pomnik pisarza  Aleksandra Majkowskiego. Tym razem starszaki z trzeciej wykazali się wiedzą i znajomością Remusa bohatera z jego kaszubskiej powieści.

W krytym placu rekreacji czekał małych podróżników nie tylko relaks ale i wypróbowanie własnych sprawności sportowych, a w sklepiku z upominkami nabyli kaszubskie pamiątki, którymi na pewno ucieszyli domowników. (ic) <Galeria zdjęć>