Jarmark wigilijny

2015-12-23 08:01:34

Radość przedświątecznych zakupów, gwar  wśród kolorowych stoisk, występy utalentowanej liniewskiej młodzieży, pyszna grochówka na rozgrzanie się – a wszystko działo się 17 grudnia, podczas wigilijnego kiermaszu na placu przed Urzędem Gminy w Liniewie.

Nasza szkoła zaprezentowała się najpiękniej jak umiała: stoisko z ręcznie wykonanymi cudeńkami przyciągało pomysłowością, misternym wykonaniem a przede wszystkim sercem włożonym w każde, choćby maleńkie dzieło. Choinki, lampiony, bałwanki, stroiki z świeczkami, bez świeczek, bombki kolorowe, bombki z bielusieńkich, krochmalonych nici -  tylko ludzie kupujcie a każda zakupiona rzecz niech wniesie w Wasz Dom jak najwięcej świątecznego ciepła i nastroju!

Atmosfera świątecznych klimatów sięgała zenitu dzięki młodym artystom prezentującym na scenie swoje umiejętności zarówno  tańca jak i wokalu a także kabaretu i spektaklu. Ogromną przyjemność sprawiało oglądanie ciekawych aranżacji tańca współczesnego dziecięcych i młodzieżowych zespołów oraz wsłuchiwanie  się  w naprawdę  profesjonalne występy podopiecznych liniewskiego Centrum Kultury.

Liniewską szkołę reprezentowały najmniejsze pociechy z klas I – III. Przedstawiły wierszyk  o kuligu kaszubskiego poety Henryka Hewelta. Młodzież gimnazjalna z Liniewa śpiewała popularną piosenkę „Kolęda dwóch serc” przetłumaczoną na język kaszubski a także liryczną kolędę  „Mizerna, cicha stajenka licha…” w wersji dwujęzycznej polsko-kaszubskiej.

Swoje programy na scenie przedstawiły również  sąsiednie szkoły -  z naszej gminy. Rozbrzmiewały piosenki polskie, kaszubskie, angielskie, niemieckie.  Byli kolędnicy z żartobliwym spektaklem. A przede wszystkim był czas na świąteczną integrację społeczności liniewskiej gminy.(ic) <Galeria zdjęć>