Ogólnopolskie zmagania ortograficzne

2016-02-18 09:05:52

14 grudnia 2015r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskim konkursie „Dyktando (nie tylko) dla Mistrzów” organizowanym przez Instytut Rozwoju Oświaty. Do zmagań przystąpiło 18 uczniów z klas II i III.(Dargacz Julia, Pstrong Nikola, Wojciech Chamier-Gliszczyński, Zabrocka Zuzanna, Gołuńska Patrycja, Olszewski Jakub z klasy IIa);(Milena Graczyk, Małgorzata Jurczak, Nikola Truszczyńska, Nikola Pawłowska, Zuzanna Dalecka z klasy IIb);( Michalina Miotk, Dominika Freitag, Aneta Richert, Patrycja Prabucka, Karolina Klonowska, Antonina Cylkowska, Nikola Gliszczyńska z klasy III)

Konkurs podzielony był na dwie części. W części pierwszej było napisane dyktando pt. „Pinokio” i dzieci dokonywały wyboru właściwej trudnej litery w 30 wyrazach. Część II była testem wielokrotnego wyboru sprawdzającym znajomość zasad ortograficznych. Za obie części uczniowie mogli zdobyć maksymalnie 130 pkt. Nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą ortograficzną.

Dyplom laureata pierwszego miejsca w tym konkursie zdobyła Michalina Miotk uczennica klasy trzeciej.

Dyplom z wyróżnieniem zdobyli: Dominika Freitag – miejsce 7, Nikola Pstrong- miejsce 8, Aneta Richert- miejsce 10,Juli Dargacz – miejsce 10,Nikola Gliszczyńska – miejsce 12, Zuzanna Zabrocka- miejsce 12, Milena Graczyk – miejsce 13, Patrycja Prabucka- miejsce, Wojciech Chamier – Gliszczyński- miejsce 14, Patrycja Gołuńska- miejsce 14.

Dyplom uznania otrzymali :Jakub Olszewski- miejsce 17, Karolina Klonowska – miejsce 18, Małgorzata Jurczak- miejsce 19, Nikola Pawłowska – miejsce21, Nikola Truszczyńska – miejsce 22, Antonina Cylkowska- miejsce 26, Zuzanna Dalecka- miejsce 33.

Dyplomy i nagrody wręczył dyrektor Zespołu Oświatowego w Liniewie pan Zbigniew Werczyński.

Gratulujemy tak wysokich wyników uczniom oraz ich wychowawczyniom p.Marlenie Figiel, p.Justynie Drążek i p.Iwonie Borowickiej.(ib) <Galeria zdjęć>