Z wizytą w teatrze Miniatura

2016-03-18 10:04:01

We wtorek 15.03.2016r. wszyscy uczniowie klas I- III udali się do Teatru Miniatura w Gdańsku na spektakl pt.: „Siedmiu krasnoludków”.

W przedstawionej bajce źle się dzieje. Króla nigdzie nie ma, a Królowa wprowadza zmiany, które mieszkańcom bardzo się nie podobają. Kiedy drogi w lesie mają zostać wyasfaltowane,  ścieżki pokryte chodnikiem, a krasnoludki mają zacząć chodzić w czerwonych ubraniach, postanawiają coś z tym zrobić.

„Siedmiu krasnoludków” to opowieść o zwodniczej naturze luster, ale przede wszystkim o tym, że warto walczyć o to, co jest dla nas ważne- najlepiej z grupą przyjaciół, którzy zazwyczaj różnią się od siebie. Podczas oglądania sztuki zauważamy również, że coraz ważniejszy w dzisiejszych czasach staje się wygląd zewnętrzny, a nie nasza osobowość, czy charakter.

Uczniowie  z zaciekawieniem oglądali przedstawienie. Dla niektórych dzieci była to pierwsza wycieczka do teatru i okazja do zobaczenia aktorów „na żywo”. Wszystkim bardzo podobało się „Siedmiu krasnoludków”, choć były one przedstawione w wersji nieco innej niż dotychczas znaliśmy. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w pomoc przy organizacji tego wyjazdu. (pp) <Galeria zdjęć>