Pięknie recytowali ...

2016-03-31 16:58:28

4 marca 2016 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w szkolnym etapie Konkursu Recytacji Poezji Polskiej. Chętnych do rywalizacji o czołowe miejsca w klasach 1-3 było jak co roku dużo, bo aż 14, natomiast w klasach 4-6 tylko 4 osoby. Wśród wybranej przez dzieci literatury przeważały utwory W. Chotomskiej, A. Frączek, M. Jaworczakowej, D. Gellner i M. Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej.

Publiczność z dużym zainteresowaniem słuchała pięknej recytacji utworów poetów polskich oraz żywiołowo reagowała na zawarte w nich treści gromkimi brawami.

Z uwagi na piękną interpretację utworów jury miało problem z wyłonieniem laureatów. Po dłuższych obradach zwycięzcami Konkursu Recytacji Poezji Polskiej w kategorii klas 1-3 zostały (dwa I miejsca):

1 miejsce – Milena Graczyk (klasa 2B)

1 miejsce – Karolina Klonowska (klasa 3)

W kategorii klas 4-6 zwyciężyły:

1 miejsce – nie przyznano

2 miejsce – Małgorzata Kalinowska (klasa 4)

2 miejsce – Dagmara Kotas (klasa 5)

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz drobne upominki, zaś laureaci, nagrody książkowe.

Gminne eliminacje Konkursu Recytacji Poezji Polskiej odbyły się 10 marca 2016 roku w Wysinie. Uczennica naszej szkoły Milena Graczyk zajęła 1 miejsce, natomiast Karolina Klonowska - wyróżnienie.

Laureatka Milena Graczyk 22 marca 2016 roku reprezentowała naszą szkołę w eliminacjach powiatowych w Kościerzynie. Gratulujemy! (mf) <Galeria zdjęć>