Adres: ul. Szkolna 2, 83-420 Liniewo, woj. pomorskie
Telefon/Fax: (0-58) 687-80-35

Szkolny Turniej Szachowy

2016-04-19 19:50:00
Zdjęcie

15 kwietnia 2016 r. w Zespole Oświatowym w Liniewie odbył się Szkolny Turniej Szachowy.

Celem turnieju była  popularyzacja szachów wśród dzieci i młodzieży oraz wyłonienie mistrza szkoły podstawowej i gimnazjum w Liniewie w roku szkolnym 2015/16. Organizatorem rozgrywek była nauczycielka wychowania fizycznego Maria Kurszewska. Turniej odbył się w dwóch grupach wiekowych: uczniowie szkoły podstawowej  i gimnazjum. Do zawodów zgłosiło się 10 zawodników: 7 ze szkoły podstawowej i 3 z gimnazjum.

Podczas gry można było zaobserwować zarówno pełne skupienie i koncentrację uczestników jak i radość po wygranych pojedynkach. Po dwóch godzinach żmudnej gry wyłoniono zwycięzców. Wśród uczniów szkoły podstawowej I miejsce  zajął uczeń klasy V Szymon Ziemian, który otrzymał statuetkę  Mistrza Szachów . Na kolejnych miejscach uplasowali się uczniowie z klasy VI : Daniel Plat  oraz Robert Freitag . Wśród gimnazjalistów statuetkę Mistrza Szachów otrzymał Szymon Paszylk z Ia. Na kolejnych miejscach uplasowali się: Wiktor Sarabon  z  Ib oraz Natalia Rekowska z IIb. Na szczególną uwagę zasługuje najmłodszy uczestnik turnieju  Szymon Pykało uczeń SP z kl. IIa, który odważnie zmierzył się ze starszymi kolegami i zajął V miejsce.   Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom życzymy wielu sukcesów. (mk) <Galeria zdjęć>

Copyright © by Zespół Oświatowy w Liniewie. Code by Paweł "Agares" Łuczkiewicz, Graphics by Patryk "Viper" Weier