Oko w oko z anacondą!

2016-04-20 21:21:08

Tuchlino to maleńka wioska kaszubska, gdzie mieści się  zoo z egzotycznymi zwierzętami. Właśnie tam przeżyli niesamowitą przygodę  najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Zaprzyjażnili się z papugami Jasiem, Darią i Dj’em. Oglądali, dotykali jaszczurki, olbrzymie robaki, tarantule i…prawdziwego, żywego węża anacondę! Zdobywali wiedzę na temat ich życia w naturalnym środowisku. Dwie godziny lekcji przyrody a  trzecia godzina na dnie oceanu , bo w programie był także film w 3D. Wydawało się, że pływamy wśród ryb, koralowców, meduz a rekin chciał nas połknąć!  Naszym przewodnikiem po dnie oceanu był żółw Stefan. Przekazał nam ogrom wiedzy na temat toczącego się życia w morskich głębinach.

Z Tuchlina pojechaliśmy do Sierakowic, gdzie spacerowaliśmy po Parku Jana Pawła II. Podziwialiśmy ołtarz w kształcie sieci niesionej przez łabędzie. Poszliśmy także pod pomnik ks. Bernarda Sychty, autora 7-tomowego „Słownika  gwar kaszubskich”. Słownik ten to największy i niepowtarzalny skarb kultury kaszubskiej. Ksiądz Sychta pewnie dziwił się, gdy wdrapywali mu się na kolana Milusińscy z odległego Liniewa.(ic) <Galeria zdjęć>