Wyprawa na Półwysep Helski

2016-06-14 13:04:11

Dnia 7 czerwca 2016r. uczniowie klasy trzeciej wraz z rodzicami i wychowawcą wybrali się na zaplanowaną wcześniej wycieczkę klasową na Półwysep Helski. Pierwszym punktem zwiedzania było Muzeum Obrony Wybrzeża, w którym mieliśmy okazję podziwiać między innymi przeróżne statki, okręty podwodne, działa, armaty, karabiny oraz mundury walczących o wolność żołnierzy. Tam też obejrzeliśmy film pt. „Największe armaty obrony wybrzeża na świecie.” Jedną z licznych atrakcji czekających na nas tego dnia była przejażdżka kolejką wąskotorową po Muzeum Kolei Helskich. Następnie spacerkiem przeszliśmy się po dość ciepłych już, ale wzburzonych falach Morza Bałtyckiego. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Fokarium. Mogliśmy tam podziwiać foki, które pływały i baraszkowały w basenie. Niezwykłym dla wszystkich uczestników przeżyciem była przejażdżka meleksami do Latarni Morskiej. Aby wejść na jej samą górę musieliśmy pokonać schody (naliczyliśmy ich 203), ale opłacało się - widok z góry latarni był przepiękny!

W godzinach wieczornych zmęczeni, ale szczęśliwi udaliśmy się w drogę powrotną do domu. Wszystko nam dopisało, pogoda i humorki też…, co uwieczniliśmy na zdjęciach. Dziękuję Rodzicom za uczestnictwo, pomoc oraz sfinansowanie całej wycieczki.(ib) <Galeria zdjęć>