Recytowali po kaszubsku ...

2017-03-17 09:33:32

27 lutego odbyły się w naszej szkole  eliminacje Recytatorskiego Konkursu Literatury Kaszubskiej Rodnô Mòwa. Trzydziestu recytatorów prezentowało utwory poetyckie lub prozatorskie  w języku kaszubskim. Recytacje oceniła komisja w składzie: Pani Wiesława Barańska i Pani Lucyna Walińska. Werdyktem jury wytypowani zostali laureaci:

Z kategorii: klasy I-III

I nagroda została przyznana  Monice Szałajdzie za recytację wiersza  H.Hewelta „Zymkòwé kwiôtczi”,  II nagrodę otrzymała Zuzanna Słonimska za wiersz S.Janke’go „Pùjda”; III nagrodę przyznano Małgorzacie Jurczak za wiersz  S.Janke’go „Zajc i żôbka’’

W kategorii IV-VI

I nagrodę otrzymał Mateusz Jurczak za wiersz L.Roppla „Mòrsczi diôbeł”; II nagroda została przyznana Marcie Koprek za interpretację wiersza, III nagroda powędrowała do Małgorzaty Kalinowskiej za recytację wiersza S.Janke’go „Cëdowny swiat”.

W tej kategorii zostały też przysnane cztery wyróżnienia. Otrzymały je: Klaudia Murawska za wiersz J.Piepki „Sétmòmilowé bótë”, Karolina Klonowska za wiersz H.Hewelta „Jeséń”oraz Dominika Freitag za wiersz E,Warmowskiej „Na pòdwòrzim” .

Na etapie gminnym naszą szkołę będą reprezentować: Monika Szałajda i Zuzanna Słomińska z klasy IIIA i Małgorzata Jurczak z klasy IIIB, Mateusz Jurczak i Marta Koprek z klasy   VI i Małgorzata Kalinowska z klasy V.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom pięknych interpretacji literatury kaszubskiej. Naszym reprezentantom gminnych eliminacji życzymy jak najlepszych osiągnięć!!! (ic) <Galeria zdjęć>