Konkurs recytacji poezji polskiej

2017-03-23 12:20:42

10 marca 2017 r. w Szkole Podstawowej w Liniewie odbył się szkolny etap Konkursu Recytacji Poezji Polskiej. W uroczystości wzięło udział aż 25 artystów. Konkurs przeprowadzono w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas 1 – 3 oraz 4 - 6.  Tematyka przygotowanych utworów nie została przez organizatora narzucona. Wybór należał do recytujących i ich opiekunów.

W jury zasiadły: p. Wiesława Barańska, p. Ida Czaja oraz p. Felicja Wojewska, które oceniały następujące umiejętności: dobór tekstu, interpretację utworu (artykulacja wyrazów, intonacja, akcentowanie wyrazów), znajomość tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny. Konkurs rozpoczął się od recytacji wierszy w wykonaniu młodszych uczniów.

W tej kategorii bezkonkurencyjna okazała się Patrycja Gołuńska z klasy III a, II miejsce należało do Magdy Pstrong z klasy I.

Reprezentanci starszych klas przedstawili utwory dopasowane do swojej kategorii wiekowej. I w tym przypadku poziom okazał się bardzo wyrównany.  Wyróżniona została Zuzanna Wolak z klasy VI za piękn interpretację wybranych utworów.

Ex aequo I miejsce przyznano Karolinie Klonowskiej z klasy IV oraz Igorowi Piwowarczyk z klasy V.

Laureaci zakwalifikowali się do etapu gminnego konkursu, który odbył się 16 marca 2017 r. w Szkole Podstawowej im. ks. J. Sobisza wWysinie. Jury wyróżniło recytację wierszy Karoliny Klonowskiej. Uczennice naszej szkoły z klas młodszych, Patrycja Gołuńska oraz Magda Pstrong zdobyły I i II miejsce, tym samym przechodząc do powiatowego etapu Konkursu Recytacji Poezji Polskiej.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za dostarczenie pięknych przeżyć, a zwycięzcom serdecznie GRATULUJEMY (wb) <Galeria zdjęć>