ZO Liniewo

Adres: ul. Szkolna 2, 83-420 Liniewo, woj. pomorskie
Telefon/Fax: (0-58) 687-80-35

Podróż w czasie po Kaszubskiej Ziemi

2017-06-01 22:35:17
Zdjęcie

W słoneczny sobotni poranek 27 maja ożywiła się pradawna wioska gocka. Gościnni mieszkańcy przywitali małych podróżników, którzy przybyli prawdziwym wehikułem czasu z odległego Liniewa. Na czas pobytu w grodzie goście otrzymali stroje odpowiednie epoce, którą „zwiedzali”. Poznawali tam obyczaje, wierzenia, zajęcia a nawet zabawy przodków Kaszubów: strzelali z łuku, lepili z gliny naczynia i figurki, uczestniczyli w różnych turniejach drużynowych a także jeden na jednego. Brali udział w historii i legendzie regionu.

Żegnając się z Gotami, trzeba było dotknąć  ich najbardziej strzeżonej tajemnicy – kamienne kręgi, kurhany i stelle - miejsca wieców, zebrań, pochówku rozmieszczone w pobliskim lesie. Nikt do końca nie wie, jakie jeszcze znaczenie miały dla Gotów te dziwnie ułożone kamienie. Do dziś budzą szacunek, podziw i lęk.

To nie do pomyślenia, że nikomu nie chciało się  wracać do czasów współczesnych, do komputerów, komórek, telewizora. Czas płynął swoim prądem, możliwe że dokładnie jak ponad 2000 lat temu, kiedy Ziemię Kaszubską zamieszkiwał naród Gotów.(ic) <Galeria zdjęć>

Copyright © by Zespół Oświatowy w Liniewie. Code by Paweł "Agares" Łuczkiewicz, Graphics by Patryk "Viper" Weier