Europejski Dzień Dziecka w gimnazjum

2017-06-05 12:00:32

Również gimnazjaliści uczcili Międzynarodowy Dzień Dziecka w sposób szczególny. W tym roku wypadła kolej na prezentacje krajów europejskich w ramach obchodów Gimnazjalnego Dnia Europejskiego. Wzorem lat ubiegłych, uczniowie losowali kraje, których dokonania gospodarczo-kulturalne mieli zaprezentować przed publicznością. Nie były to tym razem czołowe kraje Unii. Wśród prezentowanych państw UE mogliśmy oglądać Słowenię, Chorwację, Irlandię, Czechy, Danię oraz Węgry. Jak wszyscy stwierdzili po losowaniu, czekało ich nie łatwe zadanie.

Należy jednak stwierdzić, że wszyscy znakomicie wywiązali się ze swoich powinności. Każda z prezentacji zawierała w sobie piosenkę, taniec charakterystyczny dla danego kraju, czy przysmaki kuchni regionalnej. Poszczególne klasy przedstawiły dodatkowo wiele informacji na temat osiągnięć technicznych, historii oraz dorobku kulturowego prezentowanego kraju w sposób często dowcipny, ale i przystępny. Nie obyło się w tym dniu również bez „kartkówek”. Przedstawiciele każdej z klas musieli poddać się testowi wiedzy na temat obecnie prezentowanego kraju, zatem należało być uważnym widzem, aby niczego ważnego nie przeoczyć. Specjalnie powołana na ten cel komisja punktowała klasowe dokonania oraz podliczała punkty z testów. Całość punktacji zamknęły konkursy walk SUMO oraz RODEO, które przyniosły uczestnikom wiele zabawy i radości. Po zmaganiach związanych z rywalizacją klasową, każdy z chętnych mógł spróbować swoich sił w tych elementach. Tak z kronikarskiego obowiązku, należy tylko podać, że w punktacji ogólnej i całość rywalizacji wygrała klasa 2 b (wych. W. Figiel) prezentując Irlandię.

Należy jeszcze w tym miejscu podziękować Fundacji PGNiG im. I. Łukasiewicza oraz Radzie Rodziców działającej przy naszym Gimnazjum , które „zafundowały” atrakcje związane z organizacją tego święta. (zw) <Galeria zdjęć>