Wycieczka klas trzecich

2017-06-19 19:33:56

W dniach 4 – 9 czerwca 2017 roku uczniowie klas III a i III b gimnazjum uczestniczyli w wycieczce do Kotliny Kłodzkiej i Pragi. 43 uczniów pod opieką nauczycieli zamieszkało w Radkowie, skąd wyruszali na szlaki swych wędrówek.

Ogromne wrażenie zrobił na wszystkich  Kościół Pokoju w Świdnicy. Ta wyjątkowa świątynia, powstała na mocy pokoju westfalskiego po wojnie trzydziestoletniej, została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Wiele emocji towarzyszyło młodym turystom podczas wędrówek po Karkonoszach. Niesamowite wrażenie wywarły na wszystkich wyjątkowe twory skalne w Adrspachu a także Błędne Skały. Jednak najsilniejsze przeżycia związane były z wyjazdem do Pragi, gdzie podziwialiśmy Hradczany z pałacem prezydenckim i Archikatedrą Świętych Wita, Wacława i Wojciecha. Po przejściu przez Most Karola nad Wełtawą opuściliśmy Staré Město i udaliśmy się na Malą Strane. Tam furorę robiły lody i trdelniki- tradycyjne słodkie ciasta pochodzące ze Słowacji, z miasta Skalica. Są wykonane z walcowanego ciasta, owijanego wokół kija, a następnie grillowanego i posypanego cukrem wymieszanym z orzechami oraz z cynamonem.

Wieczorem, po zakwaterowaniu w hotelu Juno i obiadokolacji mieliśmy okazję skorzystać z przejażdżki praskim metrem, aby podziwiać stolicę Czech nocą.

Ostatni dzień wycieczki przeznaczony był na zwiedzanie Wrocławia. Stare miasto, Panorama Racławicka, Katedra, Ogród Japoński, Hala Ludowa i wieczorny pokaz fontann z pewnością na długo pozostaną w naszej pamięci. Pełni wrażeń w piątek rano dotarliśmy do Liniewa, gdzie na wszystkich uczniów czekali stęsknieni rodzice. (jf) <Galeria zdjęć>