Biwak klasy 4 b

2017-10-24 10:29:32

W piątek 13 października odbył się biwak klasy IVb. Wyruszyliśmy sprzed szkoły, aby dotrzeć na Liniewskie Góry, gdzie  rodzice przygotowali ognisko z pieczonymi kiełbaskami. Wszyscy  świetnie się bawili szukając zadań schowanych w terenie. Na nocleg wróciliśmy do szkoły. Tam poprawiliśmy swój „majkap” (robiliśmy makijaż, farbowaliśmy włosy na wszystkie kolory tęczy) i poszliśmy do szatni, gdzie czekały na nas barwne kostiumy (dziękujemy Pani Dorocie!) .  Na wesoło i kolorowo pozowaliśmy do zdjęć  i bawiliśmy się przy muzyce. Trochę energii „rozładowaliśmy” też na sali gimnastycznej biorąc udział wspólnie z rodzicami w meczu „Dwa ognie”. Przed  nocnym spoczynkiem rozstrzygnęliśmy konkurs na grupowe układanie puzzli.

Drugi dzień zaczęliśmy od obfitego śniadania przygotowanego przez rodziców. Po uprzątnięciu miejsc noclegowych, wyruszyliśmy spalić kalorie na salę gimnastyczną, gdzie uczestniczyliśmy w kolejnym meczu „Dwa ognie”. Na koniec biwaku uczniowie w grupach odgadywali zaszyfrowane  hasło , korzystając z podanego klucza. Hasło to zostało mottem naszego biwaku: „Bez ciekawości nie ma mądrości”.

Biwak dostarczył wszystkim uczestnikom wielu przeżyć i niezapomnianych wrażeń. Z niecierpliwością  czekają na następną wspólną imprezę. (mk) <Galeria zdjęć>