Sportowe "Dwa ognie"

2017-12-13 21:22:49

Powiatowe igrzyska dzieci w Dwa Ognie Usportowione już za nami. W poniedziałek 8 grudnia 2017 r. rywalizowali ze sobą mistrzowie poszczególnych gmin naszego powiatu.

Dwa ognie to nowa dyscyplina sportowa włączona do rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego od zeszłego roku, którą może uprawiać praktycznie każdy. W rozgrywkach mogą brać udział uczniowie z klas czwartych i młodsi.

Zespoły, które przystąpiły do rywalizacji zostały podzielone na dwie grupy. W pierwszej znalazły się reprezentacje: SP w Dziemianach, SP w Wielu, SP nr 6 w Kościerzynie oraz SP w Liniewie. W drugiej zaś:, SP w Nowej Karczmie, SP w Kaliskach oraz SP w Górze. W poszczególnych grupach rywalizacja odbywała się systemem „każdy z każdym”. Następnie zwycięzcy grup rozegrali między sobą mecze o miejsca I-II w końcowej klasyfikacji. Natomiast drużyny, które zajęły miejsce drugie w grupie rozegrały między sobą mecze o miejsca III-IV w końcowej klasyfikacji.

Nasi chłopcy wygrali swoja grupę i w finale spotkali się z drużyną gospodarzy z Nowej Karczmy. Rywalizacja była bardzo wyrównana i na prowadzenie wysuwał się raz jeden raz drugi zespół. Na koniec tym razem okazała się lepsza szkoła z Nowej Karczmy wygrywając jednym punktem 14:13 z godnie reprezentującymi nasza szkołę chłopcami z Liniewa.

Klasyfikacja końcowa Powiatowych Igrzysk w Unihokeju chłopców:

1. SP w Nowej Karczmie

2. SP w Liniewie

3. SP w Kaliskach

4. SP w Dziemianach

5. SP nr 6 w Kościerzynie

6. SP w Górze

7. SP we Wielu

Skład zespołu: Wojciech Chamier-Gliszczyński, Jakub Olszewski, Szymon Pykało, Oskar Rekowski, Krzysztof Zabrocki, Cyprian Balcerzak, Jakub Gruszka, Michał Majkowski, Szymon Okrój, Michał Rymon-Lipiński.(tg) <Galeria zdjęć>