Klasy 1-3 w Teatrze Miniatura

2018-03-20 21:22:43

Dnia 8 marca 2018r. po raz kolejny  uczniowie klas 1-3 odwiedzili teatr lalkowy „Miniatura” w Gdańsku, gdzie obejrzeli spektakl pt.”Bajki robotów” na podstawie opowiadania Stanisława Lema. Dzieciom towarzyszyły jak zwykle ogromne emocje, ponieważ sztuka teatralna, którą mogą oglądać na żywo przenosi je w inny "zaczarowany" świat.

„Bajki robotów” to historie opowiadane za pomocą robotów, obiektów kinetycznych i maszyn. Z nich mali widzowie dowiedzieli się o kosmosie i zjawiskach w nim zachodzących - gwiazdach, planetach i czarnych dziurach. Bajki opowiadały o tym, że najważniejszymi siłami działającymi w kosmosie są uczucia a najsilniejszymi z nich jest miłość. Dzieciom  najbardziej podobała się fantastyczna scenografia, oraz momenty interakcji i współpracy z aktorami. Szczególne poruszenie wśród dzieci wywołało pojawienie się na scenie maszyny do produkcji waty cukrowej.

Oprócz wartości edukacyjnych spektakl dostarczył dzieciom mnóstwo radości i wrażeń. Dzieci wróciły zadowolone.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w pomoc przy organizacji wyjazdu.(ib) <Galeria zdjęć>